Ką veikti Palangoje pataria vietiniai

Palanga kurortas numeris vienas

Palanga kurortas numeris vienas Lietuvoje
Palanga kurortas numeris vienas Lietuvoje

Kurortų Lietuvoje turime nedaug – visus ant rankų pirštų nesunkiai suskaičiuosime. Kiekvienas jų turi kažką savito, tačiau vertinant pagal populiarumą, Palanga kurortų karaliaus vietos neužleis niekada. Vos prasidėjus vasaros sezonui lietuviška vasaros sostinė pabunda iš žiemos miego. Ir nebenurimsta – nei dieną, nei naktį.

Tad Palangoje niekada nenuobodu – nesvarbu, ar ieškote tingių, ar aktyvių, ar kultūrinių, ar vaikiškų pramogų – čia visuomet yra ką veikti. Net ir tada, kai lietuviškos vasaros iškrečia pokštą ir lietus pradeda pliaupti vos jums įvažiavus į kurortą.

Atostogų metu labai malonu pasiduoti nežinomybei ir miestą atradinėti pačiam: vaikščiojant gatvėmis ne su tikslu, bet dėl malonumo. Šio džiaugsmo iš jūsų neatimsime, o ir negalėtume – Palanga keičiasi ne metais, ne mėnesiais, bet dienomis, tad bet koks mūsų gidas “Darykite tą ir aną Palangoje” greitai pasentų. Bet mes neatsispyrėme: Palangą pažinodami geriau nei savo penkis pirštus kai kuriais kurorto perliukais dalinamės su jumis. O visa kita paliekame atrasti jums patiems. Palanga mažytė, tačiau nuostabių kampų ir kampelių Palangoje tiek, kad jų užteks kiekvienoms atostogoms.

Po atviru dangumi

Palangos dviračių takai
Palangos dviračių takai

Tai miestas, tiesiog sutvertas tinginiams: nėra nieko maloniau nei išsitiesti paplūdimyje ir pamiršti visus rūpesčius, kol saulė ramiai kaitina bambą, o jūros ošimas izoliuoja visus nereikalingus garsus. Smėlėto lietuviško paplūdimio dažnai neįvertiname – gal dėl to, kad jis taip lengvai pasiekiamas? O girtis yra kuo: ar girdėjote, kad įtakinga kelionių vadovų leidykla Rough Guides šiais metais Palangos paplūdimį įtraukė į geriausių Europos paplūdimių sąrašą? Jeigu atostogas dar tik planuojate, žinokite, kad Baltijos jūra šilčiausia rugpjūtį – tačiau tada ir bangos pačios didžiausios. Bet taip tik smagiau, tiesa?

Kurortas didžiuojasi ir dideliu, kruopščiai prižiūrimu Botanikos parku. Tai ne šiaip sau parkelis – daugiau nei 100 hektarų teritorija yra dalis Palangos istorijos. Jame malonu ne tik pasivaikščioti ar tvenkinyje plaukiojančias gulbes pakalbinti – kodėl čia nesurengus pikniko? Pievoje su draugais dalintis užkandžiais bei nerūpestingais pokalbiais – tikrai vasariškas malonumas.

Būtinai užkopkite ant legendomis apipinto Birutės kalno – nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas į Baltijos jūrą. Fotografams tai puiki vieta atsiduoti savo pomėgiui. Ant kalno stovi ir Birutės koplyčia – greičiausiai pati unikaliausia koplyčia visoje šalyje. Legenda byloja, kad Birutė buvo vaidilutė, kūrenusi amžinąją ugnį. Ant kalno esanti aukuro vieta žymį vietą, kur ją, kūrenančią ugnį, pamatė ir iš pirmo žvilgsnio įsimylėjo kunigaikštis Kęstutis.

Foto: Tai tik vienas iš nuostabių peizažų atsiveriančių nuo Birutės (alkas.lt fotografija)

Birutės kalnas
Birutės kalnas – alkas.lt fotografija

Būtina aplankyti ir parke įsikūrusį Gintaro muziejų. Prisipažinkite, ar tikrai jame lankėtės? Palangoje tenka sutikti daugybę poilsiautojų, kurie kasmet po kelis kartus pražygiuoja pro muziejų, bet niekada į jį neužsuka. Gintaras – vienas Lietuvos pasididžiavimų ir sužinoti kuo jis ypatingas tikrai nepakenks. Na, o jei muziejus jau aplankytas, tuomet užsukite pasimėgauti margaspalvių rožių žiedais į už jo esantį rozariumą. Smalsu? Botanikos parko svetainėje rasite daugiau informacijos: http://www.pgm.lt/

Aktyvus poilsis Palangoje

Aktyvus poilsis Palangoje
Aktyvus poilsis Palangoje

Pasiilgusiems aktyvaus judėjimo Palanga taip pat turi gausybę pasiūlymų. Kodėl gi ryto nepradėjus nuo mankštos? Mūsų kambarių nuoma įsikūrus Kastyčio gatvėje, vos 5 minutės nuo paplūdimio. Atlikti rytinę mankštą, po jos atsigaivinti dar tik bundančioje jūroje – ir malonu, ir sveika. Be to, nei Vilniuje, nei Kaune, nei kuriame kitame Lietuvos mieste to patirti negalėsite. Palangoje taip pat nesunkiai rasite krepšinio, pliažo tinklinio ir futbolo aikšteles.

Važiuojant į kurortą, visuomet smagu iš namų atsivežti ir dviračius. Tik pasirūpinkite patikimais užraktais! Na, o jei savų dviračių ir neturite – ne bėda. Palangoje dviračių nuomos punktų ilgai ieškoti neteks, o tuomet išbandykite per kopas nusidriekusį dviračių taką iki Šventosios (apie 14 km). Rimties dviračių entuziastams patartumėm numinti ir į Latviją (atstumas nuo Šventosios iki Latvijos sienos apie 15 km.) Juolab, kad tai galite padaryti nesenai nutiestų dviračiu taku.

Vienas iš įdomiausių ir ilgiausių maršturų driekiasi palei Latvijos pajūrį, jo ilgis 496km. jis prasideda ties Nida (Lietuva) ir baigiasi ties Ainaži (netoli Estijos), važiuodami juo keliauninkai galės susipažinti su Liepoja, Ventspiliu, Jūrmala ir kitais gražiais miestais ir miesteliais (Savaitgalis.lt informacija).

Dviračiu takas per kopas
Dviračiu takas per kopas

Atstumas nėra didelis, tad jį nesunkiai įveiks ir jaunieji jūsų atostogų kompanionai. Pakeliui padarykite poilsio pertraukėlę ir sustokite maudynėms kur nors kelio viduryje – galėsite pasimėgauti pajūrio didybe ir grožiu tose vietose, kur turistai užsuka gana retai.

Nesunkiai nuriedėsite ir iki Klaipėdos (apie 25 km), galite pasirinkti ir ilgesnius maršrutus iki pat Neringos – daugiau informacijos: http://www.bicycle.lt/pajuriotrasa/ Atostogaudami Palangoje galite ir Klaipėdos jūros šventę aplankyti (2013 m. ji vyks liepos 26-28 d.).

Nufilmuotos dviratininko akimirkos važinėjant Palangos dviračiu takais.

O gal pasimokykite ko nors naujo? Pavyzdžiui, teniso? Visai netoli mūsų poilsio namų, Gėlių gatvėje, yra įsikūrę teniso kortai. Geri dalykai ilgai tušti nebūna, todėl kortus visuomet rekomenduojama rezervuoti iš anksto. Daugiau informacijos: http://www.viesbutistenisas.lt/paslaugos/teniso-kortu-nuoma

Aktyvių pramogų kurorte netrūksta, tad rekomenduojame išbandyti ir jodinėjimą žirgais. Pačioje Palangoje arba jos apylinkėse yra įsikūręs ne vienas žirgynas. “Zigmo žirgai” jodinėti kviečia ir jau patyrusius raitelius ir tuos, kurie žirgus tik iš Google paveiksliukų pažįsta. Jodinėjimo maršrutai tęsiasi per Palangos regioninį parką iki pat pajūrio – romantiška, tiesa? O jeigu jūsų kompanijoje yra mažylių, arklių dar nė nepasiekiančių, išbandykite pasivažinėjimą karietomis – puiki galimybė Palangą atrasti iš naujo. Daugiau informacijos: http://www.zigmozirgai.lt/

Zigmo žirgai Palanga
Zigmo žirgai Palanga – Zigmo žirgyno foto
Renginiai Palangoje

Ar žinojote, kad Palanga šiais metais paskelbta Lietuvos Kultūros sostine? Tai – ne tik skambus pavadinimas, bet ir garbingas titulas, rimtas įpareigojimas miestui bei daugybė renginių vykstančių viso vasaros sezono metu. Visa informacija ir detalus renginių gidas: http://www.palanga2013.lt

Be visų kitų pramogų, “Domino” teatras (http://www.dominoteatras.lt/) šią vasarą Palangoje pristatys net keturias premjeras. Linksmi ir visuomet pakeliantys nuotaiką aktorių pasirodymai – būtent tai, ko reikia atostogų paįvairinimui. Moteris tikrai prajuokins (o vyrai gali patikrinti, ar režisierius tiesą sako) viena šio teatro naujienų – spektaklis “Apie ką kalba vyrai?” Daugiau apie spektaklį: http://www.dominoteatras.lt/lt/spektakliai/apie_ka_kalba_vyrai/).

Arba aplankykite netradicinį ir milžiniško populiarumo sulaukusį spektaklį “Žirklės”, (plačiau apie spektaklį http://www.dominoteatras.lt/lt/spektakliai/zirkles/) kuriame būtent žiūrovai sprendžia, kaip klostysis spektaklio istorijos eiga.

Pasirodymų datos bei bilietai: www.bilietai.lt

Apie spektaklį “Žirklės”:

Galite sugrįžti ir į Palangos centre įsikūrusį nedidelį, tačiau jaukų kino teatrą “Naglis”. Jis lankytojus priima tik vasaros sezono metu ir bus smagi pramoga tiek mažam, tiek dideliam, tiek saulei šviečiant, tiek lietui lyjant.

Vienas pačių populiariausių ir labiausiai kurortą garsinančių renginių yra “Omnitel” 1000 kilometrų lenktynės. Jau keturioliktą kartą šiais metais jos vyks liepos 10-13 dienomis. Lenktynės smagios ne tik automobilių mėgėjams: tai savaitgalis, kurio metu į Palangą, rodos, suvažiuoja visi. Praėjusiais metais lenktynes per keturias dienas aplankė net 90 000 žiūrovų! Palyginimui: Palangoje gyvena 17600 žmonių.Tad ir kurorte koncertų, pasirodymų ir pramogų vyksta tiek, kad didžiausiu galvosūkiu tampa kaip nieko įdomaus nepražiopsoti.

Svarbiausia, atidžiai stebėkite mieste iškabintas reklamas: jos veikia kaip pats tiksliausias informacijos šaltinis apie tai kas, kur, kada ir ką veikia Palangoje.

Malonumai kūnui
Malonumas kūnui
Malonumas kūnui

Atostogos, tad kūną verta ne tik kiek pamankštinti, bet ir palepinti jį maloniomis procedūromis – ar dažnai sau suteikete šį malonumą gyvendami aktyviu miesto ritmu? Kurorte ne vienas puikus SPA centras, tad vienintelė problema su kuria susidursite, bus išsirinkti tai, ko norite.

Vienoje gražiausių Palangos vietų, nuostabiame pušyne Birutės alėjoje yra įsikūręs viešbutis “Palanga”, siūlantis platų pasirinkimą įvairiausių grožio, gydomųjų ir atpalaiduojamų procedūrų. Įsitikinkite patys: http://luxury.palangahotel.lt/lt/pradzia.html

Įspūdingu interjeru, paslaugiais darbuotojais ir patyrusiais grožio specialistais didžiuojasi ir SPA centras “Vanagupė”, esantis Vanagupės gatvėje. Daugiau informacijos rasite šiame puslapyje http://www.vanagupe.lt

Šių SPA centrų specialistai garantuos, kad po atostogų namo sugrįšite ne tik įdegę ir pailsėję, bet ir atjaunėję bei pasisėmę teigiamos energijos.

Tuo tarpu pušyno viduryje įsikūręs reabilitacijos centras “Palangos Linas” pasirodys daugeliui pažįstamas. Čia verta apsilankyti jei sveikatą reikia šiek tiek “pataisyti”. Išsamų gydomųjų procedūrų sąrašą bei kitą papildomą informaciją rasite interneto svetainėje http://www.palangoslinas.com. Tačiau ilgai nedvejokite – procedūros čia populiarios, tad rekomenduojame jas užsisakyti iš anksto!